TDK Corporation CGA4J3X8R2A333K125AD
Part No.:
CGA4J3X8R2A333K125AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J3X8R2A333K125AD.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 100V 0805 EPOXY
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Epoxy Mountable
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J3X8R2A333K125AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J3X8R2A333K125AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J3X8R2A333K125AD?
Image CGA4J3X8R2A333K125AD
Part Number CGA4J3X8R2A333K125AD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Epoxy Mountable
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)