TDK Corporation CGA4J3X8R1C105M125AD
Part No.:
CGA4J3X8R1C105M125AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J3X8R1C105M125AD.pdf
Description:
CAP CER 1UF 16V X8R 0805 EPOXY
Shipping
Inventory:910
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Epoxy Mountable, High Temperature
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J3X8R1C105M125AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J3X8R1C105M125AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J3X8R1C105M125AD?
Image CGA4J3X8R1C105M125AD
Part Number CGA4J3X8R1C105M125AD
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Epoxy Mountable, High Temperature
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)