TDK Corporation CGA4J3X7T2E473K125AE
Part No.:
CGA4J3X7T2E473K125AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J3X7T2E473K125AE.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X7T 0805
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J3X7T2E473K125AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J3X7T2E473K125AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J3X7T2E473K125AE?
Image CGA4J3X7T2E473K125AE
Part Number CGA4J3X7T2E473K125AE
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)