TDK Corporation CGA4J3X7R1V105M125AE
Part No.:
CGA4J3X7R1V105M125AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J3X7R1V105M125AE.pdf
Description:
CAP CER 1UF 35V X7R 0805
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J3X7R1V105M125AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J3X7R1V105M125AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J3X7R1V105M125AE?
Image CGA4J3X7R1V105M125AE
Part Number CGA4J3X7R1V105M125AE
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)