TDK Corporation CGA4J3X7R1E155K125AD
Part No.:
CGA4J3X7R1E155K125AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J3X7R1E155K125AD.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 25V X7R 0805 EPOXY
Shipping
Inventory:459
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J3X7R1E155K125AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J3X7R1E155K125AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J3X7R1E155K125AD?
Image CGA4J3X7R1E155K125AD
Part Number CGA4J3X7R1E155K125AD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)