TDK Corporation CGA4J3X7R1C475K125DB
Part No.:
CGA4J3X7R1C475K125DB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J3X7R1C475K125DB.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,0805,X7R,16V,4.
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J3X7R1C475K125DB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J3X7R1C475K125DB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J3X7R1C475K125DB?
Image CGA4J3X7R1C475K125DB
Part Number CGA4J3X7R1C475K125DB
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)