TDK Corporation CGA4J3X5R1E225K125AB
Part No.:
CGA4J3X5R1E225K125AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J3X5R1E225K125AB.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J3X5R1E225K125AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J3X5R1E225K125AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J3X5R1E225K125AB?
Image CGA4J3X5R1E225K125AB
Part Number CGA4J3X5R1E225K125AB
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)