TDK Corporation CGA4J3X5R1A106M125AB
Part No.:
CGA4J3X5R1A106M125AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J3X5R1A106M125AB.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J3X5R1A106M125AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J3X5R1A106M125AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J3X5R1A106M125AB?
Image CGA4J3X5R1A106M125AB
Part Number CGA4J3X5R1A106M125AB
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)