TDK Corporation CGA4J2X8R1E334M125AA
Part No.:
CGA4J2X8R1E334M125AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J2X8R1E334M125AA.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 25V X8R 0805
Shipping
Inventory:370
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J2X8R1E334M125AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J2X8R1E334M125AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J2X8R1E334M125AA?
Image CGA4J2X8R1E334M125AA
Part Number CGA4J2X8R1E334M125AA
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)