TDK Corporation CGA4J2X7R1C105M125AD
Part No.:
CGA4J2X7R1C105M125AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J2X7R1C105M125AD.pdf
Description:
CAP CER 1UF 16V X7R 0805 EPOXY
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J2X7R1C105M125AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J2X7R1C105M125AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J2X7R1C105M125AD?
Image CGA4J2X7R1C105M125AD
Part Number CGA4J2X7R1C105M125AD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)