TDK Corporation CGA4J2X5R1C155K125AA
Part No.:
CGA4J2X5R1C155K125AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J2X5R1C155K125AA.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 16V X5R 0805
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J2X5R1C155K125AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J2X5R1C155K125AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J2X5R1C155K125AA?
Image CGA4J2X5R1C155K125AA
Part Number CGA4J2X5R1C155K125AA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)