TDK Corporation CGA4J2C0G1H822J
Part No.:
CGA4J2C0G1H822J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J2C0G1H822J.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 50V C0G 0805
Shipping
Inventory:300
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J2C0G1H822J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J2C0G1H822J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J2C0G1H822J?
Image CGA4J2C0G1H822J
Part Number CGA4J2C0G1H822J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)