TDK Corporation CGA4J2C0G1H333J125AD
Part No.:
CGA4J2C0G1H333J125AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J2C0G1H333J125AD.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V 0805 EPOXY
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J2C0G1H333J125AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J2C0G1H333J125AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J2C0G1H333J125AD?
Image CGA4J2C0G1H333J125AD
Part Number CGA4J2C0G1H333J125AD
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)