TDK Corporation CGA4J2C0G1H223J125AE
Part No.:
CGA4J2C0G1H223J125AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J2C0G1H223J125AE.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V C0G 0805
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J2C0G1H223J125AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J2C0G1H223J125AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J2C0G1H223J125AE?
Image CGA4J2C0G1H223J125AE
Part Number CGA4J2C0G1H223J125AE
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)