TDK Corporation CGA4J1X8R1E105M125AD
Part No.:
CGA4J1X8R1E105M125AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J1X8R1E105M125AD.pdf
Description:
CAP CER 1UF 25V X8R 0805 EPOXY
Shipping
Inventory:572
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Epoxy Mountable, High Temperature
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J1X8R1E105M125AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J1X8R1E105M125AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J1X8R1E105M125AD?
Image CGA4J1X8R1E105M125AD
Part Number CGA4J1X8R1E105M125AD
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Epoxy Mountable, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)