TDK Corporation CGA4J1X8L0J685K125AC
Part No.:
CGA4J1X8L0J685K125AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J1X8L0J685K125AC.pdf
Description:
CAP CER X8L 6.3V 6.8UF 10% 1.25M
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X8L
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J1X8L0J685K125AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J1X8L0J685K125AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J1X8L0J685K125AC?
Image CGA4J1X8L0J685K125AC
Part Number CGA4J1X8L0J685K125AC
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)