TDK Corporation CGA4J1X7T0J226M125AC
Part No.:
CGA4J1X7T0J226M125AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J1X7T0J226M125AC.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,0805,X7T,6.3V,2
Shipping
Inventory:209
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J1X7T0J226M125AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J1X7T0J226M125AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J1X7T0J226M125AC?
Image CGA4J1X7T0J226M125AC
Part Number CGA4J1X7T0J226M125AC
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)