TDK Corporation CGA4J1X7R1V225M125AC
Part No.:
CGA4J1X7R1V225M125AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J1X7R1V225M125AC.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 35V X7R 0805
Shipping
Inventory:600
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J1X7R1V225M125AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J1X7R1V225M125AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J1X7R1V225M125AC?
Image CGA4J1X7R1V225M125AC
Part Number CGA4J1X7R1V225M125AC
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)