TDK Corporation CGA4J1X7R1V155M125AC
Part No.:
CGA4J1X7R1V155M125AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J1X7R1V155M125AC.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 35V X7R 0805
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J1X7R1V155M125AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J1X7R1V155M125AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J1X7R1V155M125AC?
Image CGA4J1X7R1V155M125AC
Part Number CGA4J1X7R1V155M125AC
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)