TDK Corporation CGA4J1X7R1E335K125AD
Part No.:
CGA4J1X7R1E335K125AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J1X7R1E335K125AD.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 25V X7R 0805 EPOXY
Shipping
Inventory:864
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J1X7R1E335K125AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J1X7R1E335K125AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J1X7R1E335K125AD?
Image CGA4J1X7R1E335K125AD
Part Number CGA4J1X7R1E335K125AD
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)