TDK Corporation CGA4J1X7R0J106M125AD
Part No.:
CGA4J1X7R0J106M125AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J1X7R0J106M125AD.pdf
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805 EPOXY
Shipping
Inventory:840
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J1X7R0J106M125AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J1X7R0J106M125AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J1X7R0J106M125AD?
Image CGA4J1X7R0J106M125AD
Part Number CGA4J1X7R0J106M125AD
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)