TDK Corporation CGA4J1X7R0J106K125DC
Part No.:
CGA4J1X7R0J106K125DC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J1X7R0J106K125DC.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,0805,X7R,6.3V,1
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J1X7R0J106K125DC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J1X7R0J106K125DC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J1X7R0J106K125DC?
Image CGA4J1X7R0J106K125DC
Part Number CGA4J1X7R0J106K125DC
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)