TDK Corporation CGA4C2C0G1H822J060AD
Part No.:
CGA4C2C0G1H822J060AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4C2C0G1H822J060AD.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 50V 0805 EPOXY
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.030" (0.75mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4C2C0G1H822J060AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4C2C0G1H822J060AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4C2C0G1H822J060AD?
Image CGA4C2C0G1H822J060AD
Part Number CGA4C2C0G1H822J060AD
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)