TDK Corporation CGA4C2C0G1H472J060DA
Part No.:
CGA4C2C0G1H472J060DA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4C2C0G1H472J060DA.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,0805,C0G,50V,4.
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.030" (0.75mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4C2C0G1H472J060DA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4C2C0G1H472J060DA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4C2C0G1H472J060DA?
Image CGA4C2C0G1H472J060DA
Part Number CGA4C2C0G1H472J060DA
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)