TDK Corporation CGA2B3X8R1H682K050BB
Part No.:
CGA2B3X8R1H682K050BB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B3X8R1H682K050BB.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 50V X8R 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B3X8R1H682K050BB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B3X8R1H682K050BB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B3X8R1H682K050BB?
Image CGA2B3X8R1H682K050BB
Part Number CGA2B3X8R1H682K050BB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)