TDK Corporation CGA2B3X8R1H103K050BE
Part No.:
CGA2B3X8R1H103K050BE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B3X8R1H103K050BE.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V X8R 0402
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B3X8R1H103K050BE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B3X8R1H103K050BE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B3X8R1H103K050BE?
Image CGA2B3X8R1H103K050BE
Part Number CGA2B3X8R1H103K050BE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)