TDK Corporation CGA2B3X7R1H223M050BB
Part No.:
CGA2B3X7R1H223M050BB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B3X7R1H223M050BB.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
Product Status:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B3X7R1H223M050BB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B3X7R1H223M050BB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B3X7R1H223M050BB?
Image CGA2B3X7R1H223M050BB
Part Number CGA2B3X7R1H223M050BB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)