TDK Corporation CGA2B3X7R1H223K050BD
Part No.:
CGA2B3X7R1H223K050BD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B3X7R1H223K050BD.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V 0402 EPOXY
Product Status:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B3X7R1H223K050BD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B3X7R1H223K050BD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B3X7R1H223K050BD?
Image CGA2B3X7R1H223K050BD
Part Number CGA2B3X7R1H223K050BD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)