TDK Corporation CGA2B3X5R1V333M050BB
Part No.:
CGA2B3X5R1V333M050BB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B3X5R1V333M050BB.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 35V X5R 0402
Product Status:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B3X5R1V333M050BB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B3X5R1V333M050BB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B3X5R1V333M050BB?
Image CGA2B3X5R1V333M050BB
Part Number CGA2B3X5R1V333M050BB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)