TDK Corporation CGA2B2X8R1H331K050BE
Part No.:
CGA2B2X8R1H331K050BE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B2X8R1H331K050BE.pdf
Description:
CAP CER 330PF 50V X8R 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B2X8R1H331K050BE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B2X8R1H331K050BE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B2X8R1H331K050BE?
Image CGA2B2X8R1H331K050BE
Part Number CGA2B2X8R1H331K050BE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)