TDK Corporation CGA2B2X8R1H221M050BE
Part No.:
CGA2B2X8R1H221M050BE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B2X8R1H221M050BE.pdf
Description:
CAP CER 220PF 50V X8R 0402
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B2X8R1H221M050BE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B2X8R1H221M050BE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B2X8R1H221M050BE?
Image CGA2B2X8R1H221M050BE
Part Number CGA2B2X8R1H221M050BE
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)