TDK Corporation CGA2B2X8R1H221K050BD
Part No.:
CGA2B2X8R1H221K050BD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B2X8R1H221K050BD.pdf
Description:
CAP CER 220PF 50V X8R 0402 EPOXY
Product Status:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Epoxy Mountable, High Temperature
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B2X8R1H221K050BD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B2X8R1H221K050BD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B2X8R1H221K050BD?
Image CGA2B2X8R1H221K050BD
Part Number CGA2B2X8R1H221K050BD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Epoxy Mountable, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)