CGA2B2X8R1E682K050BD.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGA2B2X8R1E682K050BD |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Capacitance | 6800 pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Temperature Coefficient | X8R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Features | Epoxy Mountable, High Temperature |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |