TDK Corporation CGA2B2X5R1H222M050BA
Part No.:
CGA2B2X5R1H222M050BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B2X5R1H222M050BA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V X5R 0402
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B2X5R1H222M050BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B2X5R1H222M050BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B2X5R1H222M050BA?
Image CGA2B2X5R1H222M050BA
Part Number CGA2B2X5R1H222M050BA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)