TDK Corporation CGA2B2X5R1H221K050BA
Part No.:
CGA2B2X5R1H221K050BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B2X5R1H221K050BA.pdf
Description:
CAP CER 220PF 50V X5R 0402
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B2X5R1H221K050BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B2X5R1H221K050BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B2X5R1H221K050BA?
Image CGA2B2X5R1H221K050BA
Part Number CGA2B2X5R1H221K050BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)