TDK Corporation CGA2B2X5R1C333K050BA
Part No.:
CGA2B2X5R1C333K050BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B2X5R1C333K050BA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 16V X5R 0402
Product Status:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B2X5R1C333K050BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B2X5R1C333K050BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B2X5R1C333K050BA?
Image CGA2B2X5R1C333K050BA
Part Number CGA2B2X5R1C333K050BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)