TDK Corporation CGA2B2NP01H120J050BA
Part No.:
CGA2B2NP01H120J050BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B2NP01H120J050BA.pdf
Description:
CAP CER 12PF 50V NP0 0402
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B2NP01H120J050BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B2NP01H120J050BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B2NP01H120J050BA?
Image CGA2B2NP01H120J050BA
Part Number CGA2B2NP01H120J050BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 12 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)