TDK Corporation CGA2B1X7S1C474K050EC
Part No.:
CGA2B1X7S1C474K050EC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B1X7S1C474K050EC.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,0402,X7S,16V,0.
Product Status:
Active
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B1X7S1C474K050EC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B1X7S1C474K050EC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B1X7S1C474K050EC?
Image CGA2B1X7S1C474K050EC
Part Number CGA2B1X7S1C474K050EC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)