TDK Corporation CGA2B1X7R1V224M050BE
Part No.:
CGA2B1X7R1V224M050BE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B1X7R1V224M050BE.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 35V X7R 0402
Product Status:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B1X7R1V224M050BE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B1X7R1V224M050BE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B1X7R1V224M050BE?
Image CGA2B1X7R1V224M050BE
Part Number CGA2B1X7R1V224M050BE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)