TDK Corporation CGA2B1X7R1V224M050BC
Part No.:
CGA2B1X7R1V224M050BC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA2B1X7R1V224M050BC.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 35V X7R 0402
Product Status:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA2B1X7R1V224M050BC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA2B1X7R1V224M050BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA2B1X7R1V224M050BC?
Image CGA2B1X7R1V224M050BC
Part Number CGA2B1X7R1V224M050BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)