TDK Corporation CGA1A2X7R1H221M030BA
Part No.:
CGA1A2X7R1H221M030BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA1A2X7R1H221M030BA.pdf
Description:
CAP CER 220PF 50V X7R 0201
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA1A2X7R1H221M030BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA1A2X7R1H221M030BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA1A2X7R1H221M030BA?
Image CGA1A2X7R1H221M030BA
Part Number CGA1A2X7R1H221M030BA
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)