TDK Corporation CGA1A2C0G1H470J030BA
Part No.:
CGA1A2C0G1H470J030BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA1A2C0G1H470J030BA.pdf
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G 0201
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA1A2C0G1H470J030BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA1A2C0G1H470J030BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA1A2C0G1H470J030BA?
Image CGA1A2C0G1H470J030BA
Part Number CGA1A2C0G1H470J030BA
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)