CGA1A2C0G1H150J030BA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGA1A2C0G1H150J030BA |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | CGA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 15 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |