CEU4J2X7R1H473K125AE.pdf
| Image |  |
| Part Number | CEU4J2X7R1H473K125AE |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.059" (1.50mm) |