TDK Corporation CEU4J2X7R1H333K125AE
Part No.:
CEU4J2X7R1H333K125AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CEU4J2X7R1H333K125AE.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CEU4J2X7R1H333K125AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CEU4J2X7R1H333K125AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CEU4J2X7R1H333K125AE?
Image CEU4J2X7R1H333K125AE
Part Number CEU4J2X7R1H333K125AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)