Sensata-Airpax CEGZX6-1-52-16.0-AG-03-V
Part No.:
CEGZX6-1-52-16.0-AG-03-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CEGZX6-1-52-16.0-AG-03-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
CEG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
16A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
UL489A
1. How to order CEGZX6-1-52-16.0-AG-03-V on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CEGZX6-1-52-16.0-AG-03-V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CEGZX6-1-52-16.0-AG-03-V?
Image CEGZX6-1-52-16.0-AG-03-V
Part Number CEGZX6-1-52-16.0-AG-03-V
Manufacturer Sensata-Airpax
Series CEG
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Mounting Type Panel Mount
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) 16A
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V