TDK Corporation CD65ZU2GA681MYGKA
Part No.:
CD65ZU2GA681MYGKA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CD65ZU2GA681MYGKA.pdf
Description:
CAP CER 680PF 440VAC Z5U RADIAL
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
X1, Y1
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order CD65ZU2GA681MYGKA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CD65ZU2GA681MYGKA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CD65ZU2GA681MYGKA?
Image CD65ZU2GA681MYGKA
Part Number CD65ZU2GA681MYGKA
Manufacturer TDK Corporation
Series CD
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings X1, Y1
Applications Safety
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)