TDK Corporation CC45SL3JD470JYVNA
Part No.:
CC45SL3JD470JYVNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CC45SL3JD470JYVNA.pdf
Description:
CAP CER 47PF 6KV SL RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order CC45SL3JD470JYVNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CC45SL3JD470JYVNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CC45SL3JD470JYVNA?
Image CC45SL3JD470JYVNA
Part Number CC45SL3JD470JYVNA
Manufacturer TDK Corporation
Series CC45
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)