TDK Corporation CC45SL3JD390JYGNA
Part No.:
CC45SL3JD390JYGNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CC45SL3JD390JYGNA.pdf
Description:
CAP CER 39PF 6KV SL RADIAL
Shipping
Inventory:996
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order CC45SL3JD390JYGNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CC45SL3JD390JYGNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CC45SL3JD390JYGNA?
Image CC45SL3JD390JYGNA
Part Number CC45SL3JD390JYGNA
Product Status Active
Capacitance 39 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)