TDK Corporation CC45SL3JD180JYGNA
Part No.:
CC45SL3JD180JYGNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CC45SL3JD180JYGNA.pdf
Description:
CAP CER 18PF 6KV SL RADIAL
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.453" (11.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order CC45SL3JD180JYGNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CC45SL3JD180JYGNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CC45SL3JD180JYGNA?
Image CC45SL3JD180JYGNA
Part Number CC45SL3JD180JYGNA
Product Status Active
Capacitance 18 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)